• Turnaj v minihádzanej

• 21. 10. 2022 v Športovej hale v Trebišove sme sa zúčastnili turnaja základných škôl mladších žiakov v minihádzanej.

Reprezentanti školy:

Chromi Pavol    3.A

Sabo Samuel     3.A

Šefčík Daniel     3.A

Veľk Richard     3.A

Džudža Leon     3.A

Bodák Alexej     4.A

Chromý jozef    4.A

Kozár Rastislav  4.A

Doprovod: Mgr. Erika Rohaľová

• Deň zdravej výživy a Deň jabĺk

• Svetový deň výživy zdôrazňuje potrebu zdravého stravovania sa. S príchodom jesene prichádzajú dni plné vitamínov z ovocných a zeleninových záhrad.

Aj preto si žiaci  1. - 4. roč. priniesli  zdravú, ovocno-zeleninovú desiatu.  Zámerom tejto akcie bolo podporiť u žiakov zdravý životný štýl, viesť ich k zdravému stravovaniu aj počas prestávok v škole.

Mgr. Lenka Antoliková

• Projekt HOVORME O JEDLE

• Mäso, hydina, ryby, vajcia, strukoviny
            ako súčasť potravinovej pyramídy

Čo sme robili...

*Zvieracia rodinka;            *Odkiaľ mäso pochádza...;

*Ryby, rybky, rybičky...;      *Mäso a ryby – súčasť  potr. pyramídy;

*Vlastnosti bielkovín;          *„Čarovanie“ s vajíčkom;

*Išlo vajce na vandrovku..;  * Strukoviny v 1.A;

*Vzorkovník strukovín;        *Obrazy (nielen) zo strukovín;

* Kde sa im darí najviac;  *Prečo jesť mäso, ryby, vajcia, strukoviny;

* Deviatacky receptár;   *Obrázkový slovníček;

*Hovorme o jedle v ŠKD; * Moja potravinová pyramída;

*Naša potravinová pyramída;

• Exkurzia na kvetinovej farme kvet._

• 4. 10. 2022  a 17. 10. 2022 sa žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili exkurzie na kvetinovej farme kvet._ vo Vojčiciach.

Zakladateľkou farmy je naša bývalá žiačka Veronika Veľková, ktorá sa stará spolu s rodičmi, súrodencami a priateľmi o celkový chod kvetinovej farmy. Najprv sme si prezreli kvetinové záhony a zároveň nám nastrihala pani Veľková čerstvé kvety podľa vlastného výberu. Potom nám v útulnom kvetinárstve uviazala originálne kytičky. Žiaci jej pomáhali čistením stoniek a popritom sme si aj zaspievali.

Ďakujeme za prijatie, ochotu a sme radi, že v našej obci vznikla takáto originálna kvetinová farma.

Mgr. Erika Rohaľová

• JESENNÉ VARIÁCIE

• Výstava ,,Jesenné variácie“

sa  u nás koná pravidelne každý rok. Je to nádherná výstava najkreatívnejších prác  pod názvom PLODY JESENE.

Žiaci spolu s učiteľmi so zapojením rodičov pripravili prekrásnu farebnú paletu plodov, ikebán, listov stromov, výrobkov z tekvíc, čo svedčí o veľkej kreativite našich žiakov. Žiaci mali možnosť vidieť tradičné a známe, ale aj menej známe druhy ovocia, zeleniny a iných plodov našich záhrad a lesov. Nechýbali tu voňavé jabĺčka či hrušky, ale aj iné pestrofarebné ovocie, zelenina, šišky, gaštany či vetvičky s lesnými plodmi. Výstava tak hýrila všetkými farbami a vôňami jesene a skrášlila nám priestor školy.

Všetko sa dá zhodnotiť jednou vetou - nápaditosť výrobkov vymodelovaných z plodov, ktoré nám poskytla pani jeseň, padla na úrodnú pôdu, teda do rúk šikovných žiakov našej školy. Za podporu ďakujeme rodičom aj učiteľkám MŠ a ich žiakom.

Už teraz sa tešíme na jesennú krásu o rok.

Mgr. Lenka Antoliková

• Infostánok – triedenie odpadu

• Dňa 30.09.2022 sa v našej škole uskutočnilo rovesnícke vzdelávanie o triedení odpadu. Lektormi boli žiaci 8.A, ktorí vysvetľovali prváčikom, ako správne triediť odpad. Nakoniec si mohli prváci aj prakticky vyskúšať, čo sa naučili. V našej škole vedieme žiakov k zodpovednému prístupu k životnému prostrediu, a preto už niekoľko rokov odpad v škole triedime.

Mgr. Kvetoslava Siládiová, koordinátor ENV

• Svetový deň srdca 2022

•         Tento rok sme si 29.9.2022 pripomenuli Svetový deň srdca aj v našej ZŠ.  Srdce si svoj deň zaslúži - je to najdôležitejší orgán ľudského tela. Často ho však zlou životosprávou vystavujeme veľkému riziku. Hlavnou myšlienkou bolo zvýšiť povedomie u žiakov význam prevencie pred srdcovo - cievnymi ochoreniami. Zamerali sme sa  aj na ochranu zdravia a zdravý spôsob života. Je tiež veľmi dôležité deťom neustále pripomínať, aké je zdravie vzácne.

Žiaci si to pripomenuli prostredníctvom prezentácie na témy: Svetový deň srdcaZdravý spôsob života. Túto hrozbu môžeme zmierniť. Ako? Zdravo sa stravovať, pravidelne športovať, nefajčiť, nezabúdať na preventívne prehliadky. Do zdravého životného štýlu patrí nie len strava, ale aj dostatok pohybu.

Aby sme o tom nie len rozprávali, ale aj niečo urobili tak sa všetci žiaci našej školy zapoja do „Veselej štafety“.

Mgr. Antoliková Lenka – koordinátor zdravého životného štýlu