• Turnaj v skladaní Rubikovej kocky

• Rubikova kocka je bezpochyby najznámejší matematický hlavolam, ktorý skvele pobaví a zároveň rozvinie vašu pamäť i schopnosť logického myslenia, ale aj šikovnosť rúk. Vynašiel ju v roku 1974 maďarský sochár a architekt Ernő Rubik. Rozhodli sme sa zorganizovať 1. ročník turnaja v skladaní Rubikovej kocky. Žiaci 2. až 4. ročníka si zmerali sily v skladaní jednej farby (jednej steny) kocky. Samotnému turnaju predchádzali triedne kolá, najrýchlejší žiaci jednotlivých  tried postúpili do medzitriedneho turnaja. Výsledky:

1. miesto Juraj Dziura – 3.A

2. miesto Emma Zoe Schmidt – 3.A

3. miesto Eduard Peja – 2.A

4. miesto Alexej Bodák – 4.A

Špeciálnu cenu získal Richard Veľk, žiak 3.A, ktorý dokázal poskladať celú Rubikovu kocku. Dokázal to za 1 minútu a 14 sekúnd.

Víťazom srdečne gratulujeme!

Ostatní zúčastnení ešte pocvičia a isto sa o rok stretneme na 2. ročníku  tejto zaujímavej súťaže.

Mgr. Erika Rohaľová

• Školské kolo v hre PIŠKVORKY

• Dňa 24.4. sa uskutočnilo školské kolo hry piškvorky.  Žiaci druhého stupňa, ktorí sa umiestnili ako najšikovnejší piškvorkári triedy, si navzájom zmerali sily v turnaji.

Žiaci najprv hrali „každý s každým“ a nakoniec,  tí s najvyšším počtom bodov hrali o prvé 3 miesta.

Na prvom mieste sa umiestnil Juraj Mikula z 8.A,

druhá skončila Lívia Chromá z 9.A

a na treťom mieste sa umiestnil Patrik Mikula z 6.A.

Víťazom gratulujeme!!!

Mgr. Miloš Soták

• Návšteva Zemplínskej knižnice v Trebišove

• Marec – mesiac kníh, sme si so žiakmi 1. stupňa pripomenuli dňa 29.3.2023 návštevou Zemplínskej knižnice v Trebišove.

Po príchode sme najprv absolvovali prehliadku jednotlivých miestností – izbičiek v knižnici. Potom sme sa rozdelili na dve skupiny.

Žiaci 1. a 2. roč. sa dozvedeli ako sa vyrába kniha, ako sa o knihy máme starať a ako si ich môžeme z knižnice vypožičať. Vypočuli a zahrali si aj príbeh o Guľkovi Bambuľkovi. Na záver si žiaci spriadli pavučinu priateľstva.

Žiaci 3. a 4. roč. mali tému Robotika. Najprv si pozreli prezentáciu o tejto téme a potom mali praktické ukážky s programovacími autíčkami. Všetci si jednotlivo vyskúšali naprogramovanie autíčok a zahrali sa s nimi.

Žiakom sa pripravené aktivity veľmi páčili, boli zaujímavé a poučné. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu, kedy si pre nás milé pani knihovníčky pripravia nové aktivity.

Mgr. Jaroslava Bertová