• Prvá písomná zmienka o škole je z roku 1908.

Od 1.1.2002 sme školou s právnou subjektivitou.

1. Našim poslaním je vychovávať a vzdelávať žiakov, ktorí budú chápať seba a iných, budú schopní tvorivo a kriticky myslieť, riešiť problémy a dokážu vyjadriť ocenenie a uznanie.

2. Chceme, aby naši žiaci odchádzali zo školy ako slobodní, zodpovední, charakterní ľudia, ochotní sa ďalej učiť a tvorivo žiť.

3. Aby sa v ďalšom živote, na štúdiách  i v práci dokázali uplatniť svojimi schopnosťami a vedomosťami, ktoré získajú na základnej škole.

4. Predchádzať negatívnym vplyvom súčasnej doby ako sú drogy, teror a násilie, kriminalita, záškoláctvo, šikanovanie, nenávisť a podobne.

5. Zapojiť sa do programov, súťaží podporujúcich zdravie a zdravú školu.

6. Aktívne budeme podporovať talentovaných a nadaných žiakov, individuálnym prístupom a zapájaním do súťaží a predmetových olympiád na úrovni školy, okresu, prípadne SR.

7. Zvýšenú pozornosť budeme venovať slaboprospievajúcim žiakom v spolupráci s rodičmi, s PPP a individuálnym prístupom zvyšovať ich vzdelávaciu úroveň.

8. V ŠKD sa usilujeme o zabezpečenie duševného a telesného rozvoja detí, o rozvíjanie mravnej, estetickej, etickej a telesnej   kultúry. Pestovanie morálno- vôľových vlastnosti, citovú výchovu, utvárať dobré vzťahy medzi chlapcami a dievčatami, medzi vekove rozdielnymi deťmi.

9. Úzko spolupracovať s Radou školy, Združením rodičov, s Obecným úradom a s ostatnými organizáciami v obci pre sústavné vytváranie čo najlepších podmienok a zvyšovanie celkovej úrovne školy.

10. Našou snahou je vytvárať vhodné podmienky pre záujmovú činnosť žiakov školy.

Žiaci majú možnosť pracovať vo viacerých záujmových útvaroch pod vedením skúsených učiteľov:

-  Hráme sa zdravo

-  Kuchárik

-  Mladý záhradkár

-  Počítače zábavne

-  Počítačový

- Finančná gramotnosť

-  Pohybom k zdraviu

-  Pohybové hry

- Matematika okolo nás

-  Slovenčina zábavne

-  Šikovné ruky

-  Šikovníček

-  Školský klub detí

-  Športový

-  Športové hry

-  Tvorivé dielne

-  Učíme sa variť

-  Poznaj Slovensko

- Hravý dejepis

Zelená škola

V šk. roku 2007/2008 sa naša škola po prvýkrát zapojila do celoslovenského projektu Zelená škola, ktorý organizuje Spoločnosť environmentálne - výchovných organizácií ŠPIRÁLA. Počas celého roka sme plnili úlohy z oblastí: výchovno-  vzdelávací proces, voda, odpad, energia, doprava, zeleň, ochrana prírody a používanie ekologických materiálov. Podarilo sa nám získať 768 bodov, ktoré nám zabezpečili titul Zelená škola. Spolu s ďalšími 72 slovenskými školami sme sa stali členmi celosvetovej siete Eco - Schools.

Na slávnostnom vyhodnotení projektu dňa 24. októbra v Nových Zámkoch nám bol odovzdaný certifikát a zástava projektu. V projekte Zelená škola budeme pokračovať aj v šk. roku 2008/2009.

Na škole pracuje bioklub a žiacky parlament

B i o k l u b

- naučiť žiakov samostatne pracovať s mikroskopom, pripraviť   mikroskopický preparát

- samostatne pracovať pri výskume v teréne

- určovať bežné druhy živočíchov a rastlín

- vedieť pracovať   s atlasmi, kľúčami na určovanie rastlín,živočíchov

V rámci podpory zdravia poskytujeme  priestory telocvične pre  prípravu stolných tenistov, futbalistov, volejbalistov z obce, pre aerobic žien, prípadne na organizáciu športových dní .

Dennodenne je k dispozícii športový areál školy pre mládež obce. Ten sa tiež používa na organizáciu satelitného futbalového turnaja a súťaží v ľahkej atletike.

Žiacky parlament

Žiacky parlament na našej škole sa datuje od

5. februára 2003.

Heslo ŽP:  Školský parlament – Zodpovednosť žiakov za

BUDÚCNOSŤ

Úloha:    Podpora vyučovacej a výchovnej práce školy.

Spolupráca pri realizácii školských cieľov.

Obhajoba záujmov žiakov vo vzťahu k vedeniu

Školy a učiteľom.

Okruh úloh:

·        Členovia parlamentu prerokúvajú problémové situácie zo života školy, ku ktorým zaujímajú stanovisko.

·        Analyzujú dodržiavanie školského poriadku.

·       Prispievajú do školského časopisu

·        Organizujú a vyhlasujú súťaže, spoločenské akcie

·        Podávajú návrhy na skrášľovanie tried, chodieb, celej budovy, areálu školy – pomáhajú pri estetizácii školy

·        Riešia problém šikanovania

PRÁVA ŽP:    Právo na informáciu – žiaci sú informovaní

o závažných rozhodnutiach školy

Právo na vypočutie a podávanie návrhov – triedne

kolektívy prostredníctvom  zástupcov môžu

vyslovovať želanie, podnety a návrhy vedeniu

školy

Právo na podporu zo strany vedenia školy – vedenie

školy sa aktívne podieľa na zasadnutiach

parlamentu

Právo obrátiť sa na vedenie školy v prípade

nerešpektovania práv dieťaťa,či ich porušovania

zo strany pedagógov či spolužiakov

ŽP môže pozvať na svoje zasadnutie ktoréhokoľvek

žiaka školy a prerokovať  s ním jeho prospech,

dochádzku a správanie, či jeho priestupky.

PREDSEDA ŽP Andrejová Helenka