• Víťazi satelitného turnaja v malom futbale starších žiakov

• Žiaci ZŠ Vojčice sa dňa 16. 6. 2023 sa zúčastnili na piatom - záverečnom kole satelitného turnaja v malom futbale starších žiakov, ktorý sa konal v RC v Bačkove. Aj v tomto poslednom kole potvrdili svoju formu ako počas celého školského roka.

V konečnej tabuľke sa ZŠ Vojčice umiestnili na prvom mieste a vyhrali celý ročník satelitného turnaja. Žiakov po vedením Mgr. Miroslava Truchana treba pochváliť za dosiahnuté výsledky, predvedené výkony a bezproblémové správanie.

ZŠ Vojčice reprezentovali títo žiaci:

Marek Goroľ, Nikolas Šamko, Tomáš Leško, Jakub Dzhalovyan, Maciej Zmyślony, Jakub Bysričan, Marián Chromi, Sebastiá n Bodák, Kevin Šalitroš.

BLAHOŽELÁME!!!

Mgr. Miroslav Truchan

• Múzeum deťom

• Žiaci 1. - 6. ročníka  sa dňa 22. 6. 2023 zúčastnili exkurzie múzea  v Trebišove, kde mali možnosť vidieť  život Andrássyovskej šľachty, dobové kostýmy a prácu remeselníckych majstrov. Žiakov sprevádzala sprievodkyňa, ktorá im porozprávala zaujímavosti zo života Andrássyovcov. Žiaci si počas prehliadky vyskúšali dávne remeslá, ako pletenie lana, drevorezbu, hrnčiarsky kruh, žarnov, zbušok a mali možnosť vidieť prácu kováča.  Prehliadka bola ukončená jazdou na historickom traktore s vlečkou.

Naše poďakovanie patrí  Múzeu a Kultúrnemu centru Južného Zemplína v Trebišove za veľmi pekné poučné podujatie v prekrásnom prostredí.

Ing. Renáta Frajková

• 31. ročníka olympiády žiakov 1. – 4. ročníkov ZŠ

• Žiaci  1. - 4. ročníka ZŠ Vojčice sa dňa 15. 6. 2023 zúčastnili na 31. ročníku detskej olympiády chlapcov a dievčat. Súťažilo sa v disciplínach, ako skok do diaľky, hod tenisovou loptičkou, beh na 40m, 50m a štafetový beh.

Naši žiaci sa v porovnaní s inými žiakmi z iných škôl nestratili a vo výbornej atmosfére a po bojovných výkonoch dosiahli veľmi dobré výsledky, ktoré boli ohodnotené medailami .

Medailové umiestnenie ZŠ Vojčice:

Alexej Bodák - 1. miesto - hod tenisovou loptičkou - kategória chlapci, 3.-4. ročník.

Annamária Urbanová - 1. miesto - hod tenisovou loptičkou - kategória dievčatá, 1.-2. ročník

Krištof Bajus - 2. miesto - beh na 50m - kategória chlapci, 3.-4. ročník

Annamária Urbanová - 2. miesto - beh na 40m - kategória dievčatá, 1.-2. ročník

Sofia Šalitrošová - 2. miesto - hod tenisovou loptičkou - kategória dievčatá, 3.-4. ročník

Mikuláš Zdenko Dandáš - 3. miesto - beh na 40m - kategória chlapci, 1.-2. ročník

Krištof Bajus - 3. miesto - skok do diaľky - kategória chlapci, 3.-4. ročník

Štafeta chlapci 3.-4. ročník - 2. miesto - Alexej Bodák, Krištof Bajus, Pavol Chromi

Štafeta dievčat  1.-2. ročník - 3. miesto - Nela Šalitrošová, Jaroslava Žigová, Annamária Urbanová

Štafeta chlapci 1.-2. ročník - 3. miesto - Mikuláš Zdenko Dandáš, Vladimír Gažo, Kevin Šalitroš

Žiakov treba pochváliť za dosiahnuté výsledky, predvedené výkony, bezproblémové správanie. Vďaka patrí aj za pedagogický dozor, Mgr. Ivane Barnákovej, Mgr. Silvii Boškovej.

Mgr. Miroslav Truchan

• Škola v prírode - Dedinky

• V dňoch 29. 5. až 2. 6. 2023 sa 17 žiakov 3.A a 4.A zúčastnilo Školy v prírode v malebnom prostredí v Dedinkách. Okolie priehrady Palcmanská Maša sme využili každý deň na turistické vychádzky. Na dlhšiu turistickú vychádzku sme sa vybrali na Stratenskú pílu. Zúčastnili sme sa exkurzie v kaštieli Betliar a priľahlom parku. Navštívili sme aj blízku Dobšinskú ľadovú jaskyňu a absolvovali sme jazdu na koni na Samelovej farme. Sme radi, že sme mohli prežiť toľko krásnych zážitkov.

Mgr. Erika Rohaľová, Mgr. Ivana Barnáková

• Športový deň detí

•              Naj športovci školy

Anna Mária Urbanová

Pavol Chromi,

Milan Krajňak

Ján Makuňa

Karina Zmyślona

Patrícia Šalitrošová

Maciej Zmyślony

Marek Gorol,

Jaroslav Zajac

Jakub Bystričan

• Protidrogová prevencia

• Neoddeliteľnú súčasť výchovno-vzdelávacieho procesu každej školy tvorí spolupráca  s políciou. A preto sme oslovili  Obvodné oddelenie Policajného zboru v Trebišove   o sprostredkovanie prednášky pre našich žiakov. Preventívna prednáška sa uskutočnila dňa 29.5.2023.

Prednáška bola  zameraná na protidrogovú prevenciu. Cieľom prednášky bolo priblížiť problematiku legálnych a nelegálnych drog, zvýšiť záujem žiakov o dianie okolo seba. Získané vedomosti využiť v reálnom živote.
            Prevencia v oblasti bezpečia je veľmi potrebná a hlavne v dnešnej uponáhľanej dobe. Určite pomôže žiakom  správne sa zorientovať v rôznych životných situáciách.

Mgr. Antoliková Lenka