• Oznam - Prerušenie vyučovania

• Oznamujeme rodičom a žiakom, že na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trebišove a so súhlasom zriaďovateľa, z dôvodu zvýšeného počtu žiakov s chrípkovým ochorením bude vyučovanie PRERUŠENÉ

od pondelka 19. decembra 2022 do štvrtka 22. decembra 2022.

Od 23. decembra 2022 žiaci nastupujú na prázdniny.

Vyučovanie bude pokračovať 9. januára 2023.

Monika Melková, riaditeľka školy

• Stolný tenis do škôl

• Slovenský stolnotenisový zväz na svojej ceste po školách sa zastavil aj v našej škole.

Škola získala od SSTZ komplet nový stolnotenisový stôl s vybavením, raketami a loptičkami. Koordinátor projektu SSTZ Jakub Cibula škole oficiálne odovzdal poukaz na stolnotenisový stôl s vybavením. Žiakov oslovili predvedené výkony reprezentanta SR Alexandra Valucha a jeho trénera Róberta Valucha. Do telocvične prišli žiaci prvého stupňa, ktoré si zaskákali, zabehali, otestovali rakety a loptičky a na záver bola autogramiáda.

Ďakujeme SSTZ za vecné dary a pôsobivý program.

• Krajské kolo v stolnom tenise

• Náš tím v zložení:

Juraj Mikula, 8.A

Tomáš Leško, 6.A

Patrik Mikula, 6.A

sa po víťaztve v okresnom kole zúčastnili krajského kola. Miesto konania bola ZŠ s MŠ v Margecanoch. Naši žiaci postúpili do finálovej skupiny, v ktorej obsadili 4. miesto.

Srdečne im blahoželáme a prajeme veľa krásnych športových výsledkov v ich stolnotenisovej kariére.

• Exkurzia v Bratislave - COSMOS DISCOVERY

• V dňoch 23. 11. – 25.11.2022 sa uskutočnila exkurzia v Bratislave.

Cesta nočným vlakom bola pre mnohých žiakov zážitkom. Ráno sme začali prehliadkou centra Bratislavy, navštívili sme Bratislavský hrad a popozerali sme si výhľady z okolia Národnej rady SR. Navštívili sme Staré mesto a občerstvili sa v obchodnom centre. Cez Starý most sme po obede išli do Petržalky, kde sa nachádza výstavisko Incheba. Hlavným cieľom exkurzie bola výstava v Inchebe Cosmos Discovery, zameraná na kozmonautiku. Vystavené exponáty priblížili žiakom cesty do kozmu a život kozmonautov na misiách. Najväčší záujem vyvolala možnosť vyskúšať si atrakcie, najmä virtuálnu realitu. Deň sme napokon ukončili v kine na filmovom predstavení v Cinema City.

Domov sme sa vrátili ráno (opäť nočným vlakom) všetci plní zážitkov.

Mgr. Gabriela Ficová