• Školský rok 2013/2014

•                                                                                                                Infostánok a o triedení odpadu

Dňa 27.9.2013 žiaci 6.A triedy Daniel Iľko, Katarína Uherská, Nikola Chromá, Sarah Janová, Daniela Chromá, Timea Nagyová, Ján Škorka, Andrej Zeleňák a Ľubomír Chromý zrealizovali infostánok o triedení odpadu v škole pre našich prvákov. Vysvetlili im, ako a prečo triedime plasty, papier, bioodpad a následne  aj vyskúšali, ako to našim novým žiakom ide. Dúfajme, že si to dobre zapamätali, a že to tak aj budú robiť.

Súťaž Mladý záhradkár

Dňa 3.10.2013 sa v priestoroch Strednej záhradníckej školy v Piešťanoch uskutočnilo celoslovenské kolo súťaže Mladý záhradkár. Našu školu a okres reprezentovali žiačky 9.A triedy, a to: Denisa Iľková, Andrea  ŠalitrošováKristína Demková. Súťaž pozostávala z teoretických úloh z oblastí: botanika, kvetinárstvo, ovocinárstvo, zeleninárstvo a pôda, ako aj z praktickej časti, kde mali žiaci poznávať 20 druhov rastlín podľa výhonkov, kvetov, listov, plodov či semien. Je veľmi  potešujúce, že naša žiačka, Kristína Demková, sa v konkurencii 34 žiakov z celého Slovenska nestratila a obsadila výborné 4.miesto. Ani ďalšie naše žiačky nesklamali a obsadili 11.miesto. Blahoželáme.

Jesenné aranžovanie

Dňa 11.10.2013 sa v CVČ Trebišov uskutočnilo obvodové kolo súťaže Jesenné aranžovanie na tému Jesenný obraz. Našu školu reprezentovala žiačka 9.A triedy Kristína Demková. V konkurencii 11 žiakov  z celého okresu obsadila skvelé 1. miesto a postúpila na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 22.10.2013 v Košiciach. Blahoželáme a držíme palce!