• Vitajte na stránke triedy 5.A

• Milí rodičia a spolužiaci, cheme sa podeliť s rôznymi aktivitami, ktoré počas vyučovania robíme. A robíme toho naozaj dosť, veď sa len pozrite.

• Ako sme privítali zimu

• Na hodine literatúry žiaci 5.A vymysleli krásny príbeh so zimnou tematikou o sile priateľstva.

Kde bolo, tam bolo, bolo raz dievča, ktoré sa volalo Anka. Mala deväť rokov. Jedného dňa prišla veľká zima a napadlo veľa snehu. Anka si čítala knihu o snehuliakovi. Pozrela sa von oknom a rozhodla sa postaviť si vlastného kamaráta zo snehu - snehuliaka, keďže nemala skutočných kamarátov. Obliekla sa a išla von. Hľadala vhodné pekné miesto, kde by snehuliaka mohla postaviť. Vonku už bolo veľa ďalších detí. Keď začala stavať prvú guľu, tak sa k nej prihovoril chlapec s menom Martin a opýtal sa jej, či nepotrebuje pomoc. Tak spoločne postavili snehuliaka a dali mu meno Pán Klobáska. Bol to najlepší kamarát. Vonku bola naozaj zima, preto zavolala Anka Martina na obed k nim domov. Z Anky a Martina sa stali nerozluční kamaráti. Anka si povedala, že nikdy nezabudne na tento deň.

Aj piataci využili práve napadaný sneh a postavili si svojho kamarátskeho snehuliaka.