• Beseda: Šikanovanie a kyberšikanovanie

• Dňa 16.5.2023 žiaci našej školy  absolvovali besedu s pani N. Sinčovou, koordinátorkou prevencie kriminality Mestskej polície v Košiciach.

Beseda sa uskutočnila v rámci prevencie na tému Šikanovanie a kyberšikanovanie v praxi. Pútavou formou podávala konkrétne praktické informácie  o danej téme a o  skúsenostiach s mladistvými z vlastnej praxe.

Cieľom besedy bolo zvýšiť právne vedomie a právnu zodpovednosť mladistvých.

Mgr. Antoliková Lenka

• Botanická exkurzia

• Dňa 21.04.2023 sa pri príležitosti Dňa Zeme uskutočnila botanická exkurzia do Mestského parku v Trebišove. Zúčastnili sa jej žiaci 2. – 9.ročníka, ktorí spoznávali jarné kvitnúce byliny, liečivé rastliny i významné dreviny rastúce v krásnom prostredí trebišovského parku. A keďže sa vydarilo aj počasie, mohli sme plnými dúškami obdivovať čarovnú jarnú prírodu.

• Biologická olympiáda, kat. D – okresné kolo

• Dňa 20.04.2023 sa v priestoroch CVČ Trebišov uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády, kat. D (6. – 7.ročník ZŠ). Súťaž pozostávala z dvoch častí: praktická (skúmanie uloženia semien a správania sa borovicovej šišky vo vode) a teoretická (vedomostný test). Súťaže sa zúčastnilo 17 žiakov (úspešných riešiteľov školského kola) z 9 škôl. Žiaci našej školy sa v silnej konkurencii opäť nestratili:

Nella Ferjová (7.A) - 3.miesto (úspešná riešiteľka)

Miroslava Farbarová (7.A) –6.miesto (úspešná riešiteľka)

Blahoželáme!

• Žiaci učiteľom

• Milí naši učitelia,

Tento rok sme na Vás opäť mysleli a preukázali sme Vám vďaku za Vaše krásne povolanie. Deň učiteľov totiž slávime 2.rok s Vami, pretože je to výnimočný deň, kedy Vám ďakujeme za každé uznanie, milé slovo a vedomosti, ktoré nám každodenne odovzdávate. Máte od nás opäť veľké ĎAKUJEME, lebo každý z Vás má  zásluhy na stavaní našej osobnosti.

Tieto slová venujeme všetkým pedagogickým zamestnancom našej školy, pretože veríme v to, že

učiteľ je človek, ktorý dokáže meniť zrkadlo na okno.

Natália Gunárová a žiaci 8.A