• Ako šetriť energiu a vodu – rovesnícke vzdelávanie

• Dňa 15.11.2022 sa v našej škole uskutočnilo rovesnícke vzdelávanie na tému šetrenia energie a vody. Lektormi boli žiaci 9.A, ktorí si najprv vyhľadali na internete  rôzne spôsoby šetrenia vody, elektrickej energie a energie potrebnej na vykurovanie, potom z nich vybrali tie, ktoré  v domácnosti aj v škole vedia uskutočňovať aj deti a nakoniec pripravili pre mladších spolužiakov názorné ukážky toho, ako môžeme šetriť  zdrojmi jednoducho a každý deň.  Najdôležitejšie poznatky o šetrení vo forme plagátu sú umiestnené vo vestibule školy, aby sme ich mali všetci na očiach a riadili sa nimi.

• Jazykový WocaBee šampionát!

• Srdečne gratulujeme žiakom 5. ročníka pod vedením pána učiteľa Mgr. Juraja Rohaľa k víťazstvu v krajskom kole Jazykového WocaBee šampionátu.

Veríme, že  budú naďalej usilovní a zabojujú aj v celoslovenskom kole.

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• V CVČ v Trebišove sa uskutočnilo dňa 10. 11. 2022 okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kat. C

Na 1. mieste skončila naša žiačka

Natália Gunárová, 8.A trieda.

Srdečne blahoželáme jej aj pani učiteľke Mgr. Marcele Remetovej a držíme prsty v krajskom kole.

• Žiaci 2. a 3. ročníka

„Mokré vysvedčenie” nie je žiadny kúsok mokrého papiera, je to odmena za preukázané plavecké schopnosti a doklad o tom, ako žiaci druhého a tretieho ročníka zvládli plavecký výcvik.

V čase od  7. do 10. novembra 2022 štrnásť žiakov našej školy každodenne dochádzalo na školský plavecký bazén v Trebišove – Cirkevná ZŠ sv. Juraja, kde absolvovali základný plavecký výcvik. Žiaci pod vedením pána učiteľa Mgr. Ladislava Habaľa prekonávali vodné prekážky a zdokonaľovali sa v plávaní - oboznamovali sa s vodou, ponárali sa, dýchali do vody, splývali, plávali s doskou, trénovali skoky do vody a tešili sa na každý plavecký tréning. Zodpovedným pedagógom bola Mgr. Jaroslava Bertová.

Posledný deň si žiaci skúsili svoje nadobudnuté zručnosti, na ktoré sa prišla pozrieť aj pani riaditeľka. Plaveckým štýlom kraul preplávali bazén na dĺžku alebo na šírku. Každý žiak bol odmenený sladkým a praktickým balíčkom. Za absolvovanie plaveckého výcviku získali žiaci Mokré vysvedčenie, diplom, ktorý im bude pripomínať ich plavecké skúsenosti.

Veríme, že deti ostanú s vodou kamaráti a svoje plavecké zručnosti budú i naďalej rozvíjať.

Mgr. Jaroslava Bertová

• Jesenný ekotýždeň

• V dňoch 14. - 21. 10. 2022 sme v našej škole zrealizovali už tradičnú akciu – Jesenný ekotýždeň, do ktorej sa zapojili žiaci aj učitelia. Počas týchto dní sme sa venovali jesenným prácam v školskej záhrade, čisteniu a úprave areálu školy a uskutočnili sme aj  jesenný zber papiera.

Všetkým zúčastneným ďakujeme!

• Okresného kola v stolnom tenise žiakov ZŠ

• 9. 11. 2022 sa žiaci našej školy zúčastnili postupovej okresnej súťaže v stolnom tenise, ktorú organizovalo CVČ v Trebišove.

Základnú školu vo Vojčiciach reprezentovali:

Tomáš Leško 6.A,

Patrik Mikula 6.A,

Juraj Mikula 8.A,

Jakub Bystričan 9.A

Výsledky jednotlivých zápasov boli jednoznačné v náš prospech:

ZŠ Vojčice – ZŠ Pribinova Trebišov

ZŠ Vojčice – ZŠ M. R. Štefánika Trebišov

4 -  0

Finále: ZŠ Vojčice – ZŠ s MŠ sv. Juraja Trebišov

Víťazom gratulujeme a držíme prsty v krajskom kole 2. 12. 2022 v Gelnici.

• Úcta k starším

•   Žiaci 2. a 3. ročníka našej školy sa vybrali navštíviť Charitný dom vo Vojčiciach. Prichystaným programom spríjemnili deň obyvateľom domu pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.

Žiaci si pripravili piesne, básne a úsmev na tvárach vyčarili starším aj modernou dramatizáciou rozprávky Ťahal dedko repku. Pani vychovávateľka zo školského klubu spolu so žiakmi obdarili klientov darčekom s názvom "Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok". Žiaci rozdali na pamiatku aj pozdravy, ktoré vyrobili. Každý účinkujúci dostal na oplátku sladký darček. Vystúpenie sa všetkým veľmi páčilo a rozlúčili sme sa s tým, že sa o rok znova vidíme.

Mgr. Jaroslava Bertová